Гумова фарба для фасаду: Все, що вам потрібно знати

Фарбування фасадів є важливим аспектом догляду за будівлею, який не лише забезпечує зовнішню привабливість, а й захищає стіни від негативного впливу навколишнього середовища. Однак вибір правильного матеріалу може бути викликом. Один із найефективніших варіантів – Гумова фарба для фасаду. Дізнаємось про її переваги, правила вибору та використання.

Гумова фарба для фасаду: Що це таке?

Гумова фарба Farbex для фарбування фасаду – це сучасний матеріал, який широко використовується для захисту та оздоблення зовнішніх стін будівель. Вона виготовляється на основі водно-дисперсійних синтетичних смол і мінеральних наповнювачів. Ця унікальна комбінація надає фарбі властивостей, які забезпечують високу стійкість до атмосферних впливів та механічних пошкоджень.

Переваги Гумової фарби для фасаду

Гумова фарба для фасаду має численні переваги, які роблять її привабливим вибором для власників будинків і комерційних споруд. Ось кілька з них:

 1. Висока стійкість до погодних умов

Гумова фарба володіє відмінною стійкістю до змін погодних умов, таких як дощ, сніг, ультрафіолетове випромінювання та екстремальні температури. Вона не вигорає на сонці і не злущується під впливом атмосферних факторів.

 1. Захист від вологи

Добре нанесена гумова фарба створює захисний бар’єр, який не допускає проникнення вологи в середину стін. Це особливо важливо в умовах підвищеної вологості або при недостатній вентиляції приміщень.

 1. Еластичність і стійкість до розтягування

Однією з найважливіших властивостей Гумової фарби є її еластичність. Вона може змінювати свій об’єм (розтягуватись) під впливом механічних навантажень, не руйнується та не утрачає зчеплення з поверхнею.

 1. Висока адгезія до різних поверхонь

Гумова фарба чудово тримається на різних матеріалах, таких як бетон, цегла, штукатурка, дерево та метал. Це дозволяє успішно використовувати її для фарбування різноманітних фасадів.

 1. Довговічність та міцність

Завдяки високій стійкості до зовнішніх факторів, гумова фарба зберігає свої декоративні та захисні властивості протягом довгого періоду. Вона не старіє і не втрачає колір під впливом часу.

Як вибрати фарбу

Перед тим як обрати Гумову фарбу для фасаду, необхідно врахувати декілька важливих критеріїв, щоб забезпечити найкращий результат:

 1. Тип поверхні

Перед вибором фарби слід з’ясувати, на якому матеріалі буде застосовуватися фарбування. Гумова фарба не підходить для фасадів утеплених мінеральною ватою.

 1. Колір і дизайн

Гумова фарба представлена в широкій палітрі кольорів. Вибирайте відтінок, який гармонує з дизайном будівлі та враховує оточуючу природу.

 1. Якість фарби

Якість матеріалу має велике значення для отримання тривалого та естетичного покриття. Гумова фарба Farbex зарекомендувала себе як чудовий варіант для фарбування фасадів, яку обирають як великі забудовники так і для приватного фарбування.

Використання Гумової фарби Farbex для фасаду

Гумова фарба Farbex має велику популярність серед фахівців та звичайних власників будинків через свою здатність забезпечити надійний захист і довговічність покриття. Щоб досягти оптимальних результатів, слід дотримуватися деяких правил використання:

 1. Підготовка поверхні

Перш за все, поверхня фасаду має бути детально очищена від бруду, пилу, старої фарби та інших забруднень. Рекомендується також виправити пошкодження, щоб уникнути негативного впливу на якість покриття.

 1. Нанесення шару грунтовки

Для поліпшення адгезії і якості покриття, слід нанести шар грунтовки перед фарбуванням. Раніше пофарбовані поверхні не потребують ґрунтування.

 1. Використання валика або пензля

Гумову фарбу можна наносити за допомогою валика, пензля або фарборозпилювача. Використання валика допоможе швидше покрити велику площу, тоді як пензель дозволить детально покрити важкодоступні місця.

 1. Дотримання технології нанесення

Дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо температури повітря та поверхні під час нанесення. Це гарантує оптимальний результат і подовжує термін служби покриття.

 1. Додатковий захист

Для забезпечення додаткового захисту можна нанести акриловий лак для зовнішніх робіт шар після повного висихання фарби.

 

Технічні показники гумової фарби Farbex

Завантажити Технічну специфікацію

Норма витрати на один шар 100-200 г/м2
Розріджувач Вода
Спосіб нанесення Наносити пензлем, валиком або фарборозпилювачем.
Час висихання (23 °С, 50% RH) Не більше 2 годин
Базис колерування А (білий) і C (напівпрозорий), колорується за каталогом NCS.
Масова частка нелетких речовин (ДСТУ ISO 3251) 51-56 %
Густина (ДСТУ ISO 2811-1) 1,27-1,3 г/см3
Блиск (ДСТУ ISO 2813) Не більше 10 GU при 85°
Товщина сухої плівки 100-200 мкм
Розмір частинок Не більше 30 мкм
Паропроникність (EN ISO 7783-2) 60-70 г/(м2*доб.)
Водопроникність (ДСТУ EN 1062-3) 0,05-0,1 кг/(м20,5)
Маркування за ДСТУ EN 1062-1 G3|E3|S1|V2|W3|A0|C0
Стійкість до миття Стійка до інтенсивного багаторазового миття(1-й класс по ДСТУ EN 13300)
Строк придатності 24 місяці с дати виробництва
(за температури від +5 °С до +35 °С)
Фасування 1,2 кг, 3,5 кг, 6 кг, 12 кг

 

Більш детально про продукцію

Поширені запитання

З правильним застосуванням та дотриманням рекомендацій виробника, Гумова фарба може зберігати свої властивості протягом 10 років і більше.

Так, за наявності необхідного інструменту та дотриманням технології нанесення, Гумову фарбу можна наносити самостійно.

Так, перед нанесенням Гумової фарби рекомендується попередньо нанести шар грунту для покращення адгезії.

Періодичність фарбування залежить від якості фарби, погодних умов, а також інтенсивності забруднення фасаду. Зазвичай рекомендується оновлювати покриття кожні 5-7 років.

Так, Гумова фарба може бути використана як усередині, так і ззовні будівлі. Вона надає надійний захист і створює естетичний вигляд у приміщенні.

To top