Чим пофарбувати міжкімнатні двері: Кращі ідеї та поради

Міжкімнатні двері – це один з головних елементів в інтер’єрі будь-якої кімнати. Вони не тільки відокремлюють кімнати, але й можуть додати до неї стиль і красу. Фарбування міжкімнатних дверей – це простий і доступний спосіб оновити інтер’єр, змінити його стиль і вигляд. В цій статті ми розглянемо кращі ідеї та поради про те, чим пофарбувати міжкімнатні двері.

Які інструменти потрібні для фарбування міжкімнатних дверей?

Перш за все, вам потрібно зібрати наступні інструменти, щоб пофарбувати міжкімнатні двері:

 • Шліфувальна машинка
 • Щітки для фарбування
 • Малярний скотч (малярна стрічка)
 • Акрилова емаль для дерева або металу / Емаль ПФ-115
 • Розчинник (за необхідності)

Яку фарбу обрати для міжкімнатних дверей?

Один з найважливіших виборів, який вам потрібно зробити, це вибір фарби. Тут є декілька можливостей:

Як підготувати двері до фарбування?

Перш за все, потрібно видалити двері з петель, щоб легше було їх підготувати та фарбувати. Далі, потрібно видалити всі ручки, замки та інші металеві частини з дверей.

Далі, потрібно обробити поверхню дверей шліфувальною машинкою, щоб видалити залишки старої фарби та зрізати нерівності. Зверніть увагу на те, що після цього двері стануть гладкими, тому на поверхні можуть з’явитися дрібні подряпини або сколи. Якщо це сталося, то потрібно обробити ці місця шпатлівкою та відшліфувати їх. Для цього підходить акрилова шпатлівка для дерева Farbex.

Потім необхідно покрити поверхню дверей малярним скотчем, щоб захистити місця, які не будуть фарбуватися, наприклад, склопакети.

Як фарбувати міжкімнатні двері?

Після того, як двері підготовлені, можна приступати до фарбування. Один з найбільш важливих кроків – це використання правильної кількості фарби. Недостатня кількість фарби може призвести до нерівномірного покриття, а забагато фарби може призвести до стікання та змазування. Рекомендована кількість фарби вказана на упаковці.

Найкращий спосіб фарбування міжкімнатних дверей – це застосування тонкого шару фарби за допомогою маленьких щіточок. Починайте фарбувати з верхньої частини дверей, потім переходьте до середини та нижньої частини. Рухайтеся від верху до низу та від середини до країв.

Не забувайте про засихання кожного шару фарби перед нанесення наступного. Зазвичай це займає близько 2-3 годин для акрилових емалей та 12-24 годин для емалей на розчинниках. Якщо ви бажаєте нанести другий шар фарби, то потрібно зачекати, доки попередній шар повністю висохне.

Як вибрати кольори для фарбування міжкімнатних дверей?

При виборі кольору для фарбування міжкімнатних дверей слід керуватися кількома принципами:

 1. Співвідношення з колірною гамою кімнати: важливо підібрати кольори дверей, які будуть гармоніювати з колірною гамою стін, меблів та інших елементів інтер’єру.
 2. Колір дверей повинен відрізнятися від кольору стін, але не суперечити йому. Це створить візуальний контраст і додаткову глибину кімнаті.
 3. Також важливо враховувати освітлення кімнати. Якщо вона має мало світла, то краще вибрати світлі кольори для дверей, які візуально збільшать простір.
 4. Враховуйте ваші особисті уподобання та стиль інтер’єру, який ви хочете створити. Наприклад, якщо ви бажаєте створити класичний стиль, то можна вибрати темніші кольори, а для сучасного інтер’єру – світліші кольори.

Кілька прикладів кольорів для фарбування міжкімнатних дверей:

 • Білий: класичний вибір, підходить для будь-якого інтер’єру, візуально збільшує простір та додає світла.
 • Сірий: можна вибрати світлий сірий, який створює відчуття спокою та гармонії, або темний сірий, який додає розкішного вигляду інтер’єру.
 • Бежевий: теплий і нейтральний вибір, який підходить для більшості стилів інтер’єру.
 • Чорний: додає суворості та розкішу, але варто враховувати, що темний колір може візуально зменшувати простір.

Яку фарбу краще використовувати для міжкімнатних дверей?

На сьогоднішній день на ринку представлено багато видів фарб для міжкімнатних дверей. Для вибору найкращої фарби необхідно врахувати кілька факторів, таких як:

 • тип поверхні дверей;
 • колір;
 • вартість;
 • якість;
 • покриття.

Однією з найкращих фарб для міжкімнатних дверей є акрилова фарба. Це покриття має безшовну структуру, легко наноситься та швидко висихає. Акрилова фарба не жовтіє з часом та не вицвітає від сонячного світла.

Вибір фарби залежить від багатьох факторів, тому краще звернутися до фахівців, щоб отримати консультацію та допомогу у виборі найкращої фарби для міжкімнатних дверей.

Як доглядати за фарбованими дверима?

Після того, як двері вже фарбовані, важливо підтримувати їх у належному стані. Для цього необхідно виконувати деякі прості дії:

 • періодично витирайте поверхню дверей м’якою ганчіркою або серветкою;
 • не використовуйте абразивні засоби для чищення;
 • не намагайтеся видаляти плями за допомогою розчинників або розчинів, які можуть пошкодити фарбу;
 • не допускайте ударів по дверях, що можуть пошкодити покриття;

Якщо дотримуватись цих простих правил догляду за фарбованими дверима, вони будуть виглядати новими і довго зберігати свій привабливий вигляд.

Фарбування міжкімнатних дверей – це простий спосіб змінити вигляд кімнати та створити більш комфортну обстановку. Для вибору найкращої фарби варто враховувати багато факторів, таких як тип поверхні дверей, колір, вартість, якість та покриття. Якщо у вас немає достатньої кваліфікації для фарбування дверей своїми руками, краще звернутися до фахівців, щоб отримати якісне та довготривале покриття. Завжди пам’ятайте про важливість підготовки поверхні перед фарбуванням і дотримання всіх необхідних правил догляду за фарбованими дверима.

Чим пофарбувати міжкімнатні двері – це важливе питання, яке стає перед будь-яким власником квартири або будинку. Якщо ви хочете змінити вигляд своєї кімнати, то фарбування дверей – це прекрасний варіант. Головне – правильно підібрати фарбу та дотримуватися всіх необхідних правил підготовки поверхні та фарбування. Нехай ваші двері завжди будуть виглядати на висоті!

Більш детально про продукцію

To top