Паркет з натурального дерева є найкрасивішим, але і найбільш вимогливим варіантом покриттям для підлоги. Потрібно пам’ятати, що паркет не любить воду. Лакування паркету є одним із традиційних методів його захисту. Лак виконує відразу дві функції: зберігає привабливий зовнішній вигляд і при цьому захищає паркет, продовжує термін служби.
Що врахувати при виборі лаку для паркету
При виборі лаку обов’язково враховуйте породу деревини, з якої виготовлена паркетна дошка (паркет). Деревина ділиться на м’які і тверді породи, щільність цих порід різна. Ця властивість визначає здатність проникнення паркетного лаку.
Важливо правильно підібрати колір лаку. Для світлої деревини темні тони не підходять. Прозорий безбарвний лак збереже текстуру і природний колір деревини. Є лаки, яку можна колорувати у вибрані кольори із каталогу. Якщо немає можливості заколорувати лак, тоді можна скористатись алкідним деревозахисним засобом Maxima Ultra або акриловим деревозахисним засобом. По перше цей засіб буде захищати ваш паркет від біологічних уражень та придасть необхідного кольору. А потім нанести два шари лаку і ви отримаєте надійний захист з кольором.
Необхідно враховувати призначення приміщення і ступінь навантаження на паркет. В офісах, коридорах, ресторанах, кафе лак повинен мати гарну стійкість до стирання. Тут потрібно буде нанести не менше трьох шарів захисного покриття.
Тара, в якій продається лак, має значення. Не варто купувати лак для паркету в пластикових відрах або оптом. Якісний продукт буде в банках або пластикових банках місткістю від 5 до 10 кг.
Лак для паркету буває глянцевий, напівматовий і матовий. Перед тим, як придбати лак необхідно визначитись, який з них візуально більше підходить для вашої кімнати.
Якщо не можете вибрати, можна почитати цю статтю Який лак для дерева кращий матовий чи глянцевий?
Основні властивості для паркетного лаку:
- стирання – стійкість до механічних впливів;
- стійкість до вологи;
- еластичність – здатність чинити опір утворенню тріщин при ударі;
- стійкість до хімічного впливу – лугів, кислот, жирів;
- розтікання – здатність утворювати ідеально рівну поверхню;
- час висихання;
- час, протягом якого не можна навантажувати шар лаку;
- екологічні властивості – відсутність шкідливих хімічних речовин у складі лаку.
Який лак для паркету краще
Ключовою і найважливішою характеристикою лаку є основа, на якій він виготовлений. Існує кілька основних типів паркетних лаків:
- на водній основі – поліуретановий лак на водній основі Maxima;
- поліуретан на розчинниках;
- на основі масел природного походження – алкідний паркетний лак Maxima;
- двокомпонентні – хімічне затвердіння, лак на основі формальдегідних смол.
Аналіз продажів лаків для паркету показує, що найбільшою популярністю користуються лаки на водній основі – вони становлять 73%. Друге місце посідають поліуретанові лаки на сольвентній основі – їх частка становить 17%. Решта – 10%.
Це відповідь на питання, який паркетний лак краще, так як лаки на водній основі не тільки відмінно захищають паркет, але і дружні до людей. Виробники лаку на основі небезпечних формальдегідних смол стверджують, що лак на основі формальдегіду має найкращу стійкість. Але насправді випробування за методикою SIS 923509, коли по лакованій поверхні обертають валики з абразивами і підраховують кількість відшарувалася лакової пилу, показали, що лаки на водній основі не поступаються лакам на основі формальдегідних смол і навіть перевершити їх.
Гуртування перед лакуванням
Грунтовка (грунтовний лак) значно продовжує термін слугування покриття. Склад (основа, в’яжуча речовина) грунтовки і базового покриття, тобто лаку, обов’язково повинні бути ідентичними.
Для алкідних лаків, необхідна грунтовка на алкідній основі Maxima, для акрилових лаків – деревозахисна акрилова грунтовка Maxima.
Переваги лаку для паркету
- міцність, висока стійкість до стирання;
- висока еластичність і стійкість до розтріскування;
- висока адгезія до деревини;
- екологічний;
- відсутність різкого хімічного запаху.
Недоліки водного паркетного лаку
- чутливість до вологи;
- необхідність догляду із застосуванням спеціальних засобів;
- піднімає ворс на деревині (необхідне міжшарове шліфування);
- наноситься тільки валиком з розміром ворсу 4 мм.