• (067) 547-68-27
  • (050) 744-35-25

Чим пофарбувати бетон: кращі способи та поради

Чим пофарбувати бетон: кращі способи та поради

Бетон – це матеріал, який використовується в будівництві протягом багатьох років. Це міцний, довговічний та економічний матеріал, який відмінно підходить для будівництва будівель та доріг. Але часто бетон виглядає нудно та монотонно, тому коли настає час оновлення зовнішнього вигляду, то з’являється запитання: “Чим пофарбувати бетон?”

Існує багато способів фарбування бетону, включаючи кольорові емалями, фарбування водно-дисперсійними або акриловими фарбами  та інші. У цій статті ми дамо відповідь на запитання “Чим пофарбувати бетон?” та надамо поради щодо вибору кращого способу фарбування.

Вибір кольору

Перш за все, необхідно визначити, який колір ви хочете використовувати для фарбування бетону. Існує безліч варіантів кольорів, які можна використовувати, включаючи відтінки білого, сірого, жовтого, коричневого та інших. Вибір кольору залежить від багатьох факторів, таких як стиль будівлі та дизайн.

Використання фарб та емалей

Фарби є найпоширенішим способом фарбування бетону. Фарбування бетону дає можливість змінювати колір та стиль бетону шляхом використання фарб. Існує безліч типів фарб, які можуть бути використані для фарбування бетону, включаючи акрилові, епоксидні та фарби на основі розчинників.

Акрилові фарби

Акрилові фарби є одними з найпоширеніших фарб для фарбування бетону. Ці фарби мають високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання та води, що робить їх ідеальними для використання на зовнішніх поверхнях. Крім того, акрилові фарби можуть бути закорковані пігментами, що дозволяє створювати різні кольори та ефекти. Із акрилових фарб краще використовувати фасадні фарби (купити фасадні фарби).

Емалі (фарби) на основі розчинників

Емалі (фарби) на основі розчинників є найбільш дешевим варіантом фарбування бетону, але вони не є так стійкими як акрилові фарби. Вони також мають низьку стійкість до ультрафіолетового випромінювання та зношування, тому їх рекомендується використовувати лише на внутрішніх поверхнях.

Гумова фарба

Гумова фарба Farbex є одними з найпопулярнішим варіантом для фарбування бетону. До переваг гумової фарба відносять атмосферо-стійкість, стійкість до ультрафіолетового випромінювання та довговічність. Також однією із основних переваг цієї фарба є наявність готових кольорів наближених до RAL. Купити гумову фарбу

Як вибрати правильну фарбу для фарбування бетону?

При виборі фарби для фарбування бетону необхідно враховувати кілька факторів, таких як місце використання, ступінь зношування, наявність ультрафіолетового випромінювання та хімічних речовин. Крім того, необхідно враховувати дизайнерські вимоги та персональні вподобання.

Рекомендації щодо фарбування бетону

Перед фарбуванням бетону необхідно детально очистити поверхню від бруду та пилу. Крім того, необхідно видалити всі старі шари фарби та герметиків, які можуть заважати зчепленню нового шару фарби з бетоном. Після очищення поверхні необхідно зачекати, поки бетон повністю висохне.

Перед нанесенням фарби на бетон рекомендується виконати тестове фарбування на невеликій ділянці, щоб переконатися в якості зчеплення та кольору фарби.

Після фарбування бетону необхідно дати достатньо часу для повного висихання та затвердіння фарби. Крім того, варто дотримуватися правильного догляду за фарбованою поверхнею, щоб забезпечити її максимальну стійкість до зношування та забруднення.

Фарбування бетону – це важлива процедура, яка дозволяє створювати різноманітні дизайнерські рішення та забезпечує додаткову стійкість до зношування та впливу навколишнього середовища. При виборі фарби необхідно враховувати місце використання, ступінь зношування, наявність ультрафіолетового випромінювання та хімічних речовин, а також дизайнерські вимоги та персональні вподобання. Дотримуючись правильної технології фарбування та догляду за фарбованою поверхнею, можна забезпечити максимальну стійкість та довговічність бетонних поверхонь.


09.03.2023

Більш детально про продукцію

Поширені запитання

Так, бетон можна фарбувати як на ззовні, так і всередині приміщень. Для зовнішніх робіт краще взяти фарби та емалі для зовнішніх робіт. Для внутрішніх робіт, можна взяти емалі та фарби як для внутрішніх та і для зовнішніх робіт.

Час висихання фарби на бетоні може залежати від багатьох факторів, таких як вологість повітря, температура та вологість бетонної поверхні. Зазвичай цей процес займає від 24 до 48 годин для органо-розчинних емалей та 1-2 години для акрилових фарб та емалей а також 2 години для гумової фарби Frabex.

Ні, нанесення фарби на бетон під час дощової погоди не рекомендується, оскільки волога може погіршити зчеплення фарби з бетоном та знизити якість фарбування.

Для фарбування бетону зазвичай використовують валики, пензлі або спеціальні фарбувальні пістолети.

Перед фарбуванням бетон повинен бути ретельно перевірений на наявність тріщин та розтріскувань. Якщо такі дефекти є, їх необхідно виправити за допомогою спеціальних ремонтних засобів для бетону перед фарбуванням.